Questy

Czym są questy? Najprościej rzecz ujmując quest (z ang. zadanie, zagadka), to edukacyjna gra terenowa, która łączy w sobie elementy zabawy i nauki, poszukiwań skarbu i radochy z odkrywania kolejnych etapów zabawy.

          No to jeszcze raz: questy to gry terenowe polegające na poszukiwaniu skarbów. Nie wymagają one znakowania w terenie, dlatego, w odróżnieniu od podchodów lub gier miejskich, można w nie grać niemal w każdej chwili. Podstawą zabawy jest wędrówka trasą questu w terenie. Może to być spacer po miejscowości, jazda rowerem przez las, spływ rzeką czy zwiedzanie muzeum. Do zabawy wystarczy ulotka lub darmowa aplikacja mobilna. Czytając wierszowane wskazówki, uczestnik podąża questem w terenie i poznaje sekrety danego miejsca. Na końcu drogi na odkrywców czeka „skarb” – np. pojemnik finałowy, a w nim pamiątkowa pieczątka.

          Razem z Fundacją Questingu przygotowaliśmy dla Was kilka questów. Dwa zaczynają się w właśnie w Darnawie. Ale są również takie, które swój początek mają w Świebodzinie. Wszystkie je znajdziesz w aplikacji mobilnej na swój telefon! A jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o naszych questach, to zapytaj Sylwię. To właśnie ona „maczała palce” w ich powstanie 😊

Aplikację pobierzesz stąd